Tryb SkypeMe!
 
Opublikowany

Nowym zaskakującym sposobem na rzucenie palenia jest korzystanie z sieci społecznościowych o tematyce zdrowotnej. Witryny te pomagają w nawiązywaniu nowych znajomości, wsparciu i pomocy w walce z nałogiem.

.

Jak wskazują wyniki badania opublikowane w czasopiśmie Journal of Communication, osoby korzystające z witryn sieci społecznościowych poświęconych zdrowiu mają mniejsze trudności z porzuceniem nałogu papierosowego. Autorzy badania udowodnili, że udział w społeczności to ważny czynnik sprzyjający rozstaniu się z nałogiem, w związku z czym członkowie sieci społecznościowych związanych ze zdrowiem mogą łatwiej dawać i otrzymywać wsparcie, znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia i zyskiwać poczucie zaufania.

.

W raporcie opublikowanym na stronie PsychCentral stwierdzono, że o ile badania nad rolą sieci społecznościowych w rzucaniu palenia były już prowadzone, o tyle dotyczyły one głównie funkcji witryn zwiększających zaangażowanie użytkowników. Według naukowców nowe wyniki badań potwierdzają, że użytkownicy witryn sieci społecznościowych poświęconych zdrowiu nawiązują silne relacje społeczne z innymi ludźmi, którzy borykają się z podobnymi problemami zdrowotnymi.

.

Taki rodzaj walki z nałogiem pomaga palaczom w krótszym czasie zrealizować swoje cele zdrowotne. Jest to alternatywa dla grup wsparcia lub innych tradycyjnych sposobów pomocy, które odbywają się w trybie offline.

.

 Źródło: www.exsmokers.eu

 

Comments are closed.