Tryb SkypeMe!
 
Opublikowany

Rozpoczął się cykl spotkań edukacyjno-profilaktycznych skierowanych dla gimnazjalistów i pedagogów. Spotkanie w Krakowie było inauguracją kampanii społecznej „Palenie jest słabe”. Wzięło w nim udział 200-stu przedstawicieli szkół gimnazjalnych z województwa małopolskiego. Premierę miał również spot z udziałem gwiazd. Kampania nabiera tempa!

.

 Dlaczego “palenie jest słabe”?

.

W Polsce każdego dnia ok. 500 dzieci rozpoczyna palenie papierosów. 19% nastolatków w wieku 13-15 lat pali. W odpowiedzi na te niepokojące statystyki Stowarzyszenie MANKO, przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, rozpoczęło kampanię „Palenie jest słabe”.  Jej celem jest promocja zdrowego trybu życia bez obecności papierosa. Głównym filarem akcji są spotkania edukacyjne odbywające się w stolicach pięciu województw Polski: małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego. Łączna liczba szkół biorących udział w akcji przekroczy pół tysiąca. Inauguracyjne spotkanie odbyło się w Krakowie, 3 października.

 .

Ambasadorami akcji zostały gwiazdy ekranu, muzyki i sportu. Spot promocyjny z ich udziałem został zaprezentowany po raz pierwszy podczas krakowskiej konferencji prasowej. Gwiazdy zachęcają w nim młodzież do inwestowania zdrowia i energii w realizację swoich pasji, zamiast marnowania ich na nałogi. Walczą też ze stereotypem papierosa jako symbolu niezależności, buntu i mody.

 .

Ambasadorzy kampanii:

  • Paulina Sykut-Jeżyna, dziennikarka i prezenterka
  • Natalia Lesz, aktorka i wokalistka                        
  • Rafał Brzozowski, wokalista
  • Piotr Kuleta, olimpijczyk z Londynu
  • Tomasz Szczepanik, wokalista i kompozytor zespołu Pectus
  • Filip Wolański, zawodnik MMA

 .

Konkurs dla uczniów

.

Aby jeszcze mocniej zaangażować młodzież do kampanii, zorganizowano konkurs na najlepszy film lub zdjęcie związane z tematem akcji.            Wziąć w nim udział mogą grupy od trzech do pięciu osób, składające się z uczniów gimnazjów, które zostały włączone do programu. Internauci będą wybierali najlepsze prace zamieszczone na www.facebook.com/paleniejestslabe. Konkurs będzie zwieńczony w grudniu br. Galą Finałową.

.

Nadal trwa nabór szkół gimnazjalnych z pozostałych województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Więcej informacji na temat kampanii na www.paleniejestslabe.pl oraz na www.facebook.com/paleniejestslabe.

Patroni medialni kampanii w województwie małopolskim: TVP Kraków, Radio Kraków, TVS, wkrakowie.pl, Fundacja Promocji Kultury, Kraków Zaprasza, dlamaturzysty.pl, Młody Kraków, Panorama Powiatu Wielickiego, Charaktery -portal psychologiczny, małopolanin.pl, tarnowianin.com, bochnianin.pl, Magazyn Studencki MANKO, Drogowskaz Maturzysty, Myśl Zdrowo oraz Głos Seniora, Tygodnik Podhalański, Tygodnik Przełom, Magazyn Droga i Magazyn Źródło.

 .

Partnerzy strategiczni kampanii: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Szalotka, Marcin Urban Fotografia, Benedictus, Grota Solno-Jodowa, Mumin’s Interactive.

 .

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia.

.

 

Comments are closed.