Tryb SkypeMe!
 
Opublikowany

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 29 września na Krakowski Rynek. Już po raz 14-ty będziemy świętować Światowy Dzień Serca W obchodach wezmą udział krakowscy kardiochirurdzy oraz artyści. Nie zabraknie także namiotu Stowarzyszenia Manko.

.

Światowy Dzień Serca, obchodzony po raz 14-ty w ponad 120 krajach ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. Program tegorocznego Dnia obejmuje, jak co roku, promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz  wskazuje na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki).

.

Do wspólnego świętowania Centralnych Obchodów Światowego Dnia Serca w Krakowie, oprócz wszystkich kardiologów i kardiochirurgów z Krakowa oraz wielu wybitnych kardiologów i kardiochirurgów z całej Polski organizatorzy zaprosili  Redaktorów: Mieczysława Czumę i Leszka Mazana oraz znakomitych krakowskich artystów.

.

Ubiegłoroczna uroczystość Obchodów Światowego Dnia Serca zgromadziła na Rynku Krakowskim prawie 60 tysięcy mieszkańców. Przy w miarę sprzyjającej pogodzie, była doskonałą promocją zdrowia dla miasta.

.

W obchodach Światowego Dnia Serca oprócz wszystkich krakowskich kardiologów wezmą udział znakomici Artyści Krakowa. Podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowane zostaną punkty medyczne, gdzie można będzie bezpłatnie zmierzyć i oznaczyć:

.

  • wysokość ciśnienia tętniczego
  • wagę ciała oraz BMI
  • poziom cukru we krwi
  • poziom cholesterolu we krwi

.

Oczywiście można będzie także skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek, zorganizowane zostaną punkty, w których bezpłatnie wykonywane będą badania EKG i Echo serca.

.

Więcej informacji:

http://www.dzienserca.artsart.pl/

.

 

Comments are closed.