Tryb SkypeMe!
 
Opublikowany

Wciąż mało mówi się prowadzeniu przez koncerny tytoniowe testów na zwierzętach.

.

Badając wpływ tytoniu na zdrowie ludzi umieszcza się szczury w wąskich tubach, wpompowując dym wprost do ich nosów. W tym samym celu rozcina się również gardła psom. Podczas jednego z eksperymentów tysiące szczurów zostało zmuszonych do wdychania dymu tytoniowego przez sześć godzin dziennie siedem dni w tygodniu. Po dokonaniu sekcji zwłok badano szkody wywołane w organizmach zwierząt na skutek tzw. biernego palenia.

„Testy powtarzane są przy okazji wprowadzenia nowej marki papierosów, by zbadać wpływ dodatkowych składników na zdrowie. Od dawna wiadomo, że palenie papierosów powoduje choroby w niemal każdym organie ludzkiego ciała i że testy na zwierzętach nie odgrywają żadnej roli w ich przewidywaniu. Mimo to koncerny tytoniowe oraz pracujące dla nich laboratoria kontynuują prowadzenie testów na zwierzętach – okrutnych, bezsensownych, nie wnoszących żadnej nowej, istotnej wiedzy – zarówno w przypadku nowych, jak i już istniejących produktów” – czytamy na stronie Ogólnopolskiej Kampanii Przeciwko Wiwisekcji, dążącej do zaprzestania testów na zwierzętach”. Kampania podkreśla, że takie eksperymenty nie mogą dać pewnych wskazówek co do oddziaływania substancji powstających na skutek palenia papierosów na ludzi. „Wszystkie testy na zwierzętach muszą być postrzegane podobnie: z naukowego punktu widzenia są nierzetelne i fałszywe, a z etycznego i moralnego są nie do przyjęcia” – informuje Kampania.

.

źródło:   Trybuna

 
Komentarze
ten wpis.

 1. Magda napisał:

  Rzucam!

 2. Karolina napisał:

  Ja też rzucam.

 3. człowiek napisał:

  Tylko debil po przeczytaniu tego nie rzuci, ale debili jest bardzo duzo patrząc na przystankach PKS, MPK i innych, a już pod gimnazjami się zaczynają… tylko jedyna rzecz pozytywna palenei tytoniu powoduje raka. Na zdrowie palacze, jak będziecie leżeć na onkologii przypomnijcie sobie o zwierzątkach zamordowanych

 4. go-wege.blogspot.com napisał:

  Wszystkim chcącym rzucić palenie polecam książkę Allen Carr – łatwy sposób na rzucenie palenia. :) można znaleźć w pdfie wpisując w google. Dzięki niej nie palę od roku a męczyłam się z tym nałogiem 8 lat !!