Tryb SkypeMe!
 
Opublikowany

W siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli uroczyście otwarto wystawę „THE BEAUTY AND THE BREAST” powstałą z inicjatywy Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. Jedną z głównych przyczyn raka piersi jest palenie papierosów. Postawmy na profilaktykę!

 .

Wystawa „The Beauty and the Breast” przedstawia zdjęcia kobiet, które odniosły sukces w walce z nowotworem piersi. Autorka prac – Katarzyna Piwecka – zrealizowała je w ramach kampanii stawiającej sobie za cel m.in. uwrażliwienie na choroby i nietolerancję wokół nas. Fotografie autorstwa Katarzyny Piweckiej powstały we współpracy z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki”.

 .

Dziesięć ochotniczek z dumą prezentuje swoje ciało mimo jego niewątpliwej niedoskonałości. Mastektomia to nie wyrok, a kobiety, które ją przeżyły uważają się nadal za pełnowartościowe, piękne osoby, które dostały nowe, dużo bogatsze życie. Amazonki dają tym samym do zrozumienia, że kobiece piękno nie ogranicza się wyłącznie do jednego atrybutu – powiedziała podczas wernisażu Krystyna Wechmann, prezes Poznańskiego Towarzystwa Amazonek.

 .

Rak. To naprawdę się leczy

Podczas wernisażu zaprezentowana została również ogólnopolska kampania społeczna „Rak. To się leczy!”, której głównym celem jest walka ze społecznymi stereotypami na temat chorób nowotworowych oraz zachęcanie do badań profilaktycznych. W 2013 roku w ramach kampanii prowadzone były bezpłatne badania mammograficzne. Dodatkowo pokazana została innowacyjna, bezpłatna aplikacja „PiersiBadacze”, w której samobadania piersi uczą znani polscy sportowcy i artyści. Aplikacja przypomina kobietom o prawidłowym i regularnym kontrolowaniu swojego stanu zdrowia.

 .

Naszym głównym celem jest zachęcenie kobiet do samobadania. To najprostszy element profilaktyki antynowotworowej, który może zapewnić im długie i zdrowe życie. Wierzymy, że poprzez pozytywną komunikację i niestandardowe działania, takie jak aplikacja „PiersiBadacze” zachęcimy Polki do dbania o własne życie i zdrowie – wyjaśnił Marek Kustosz, reprezentujący organizatorów akcji społecznej „Rak. To się leczy!”, w ramach której powstała aplikacja.

 .

Wystawie „The Beauty and the Breast” towarzyszą także porady z zakresu profilaktyki raka piersi.

A czy Ty, zrobiłaś już badania?

 

Comments are closed.