Tryb SkypeMe!
 
Opublikowany

Stowarzyszenie MANKO od lat wytrwale zaangażowane jest w walkę o Polskę wolną od dymu tytoniowego. To główny powód wyróżnienia i zaproszenia do udziału w dwutygodniowym szkoleniu, które ma pomóc w zwalczeniu epidemii palenia tytoniu. Oprócz Polaków w szkoleniu wzięli udział także przedstawiciele m.in. Turcji, Meksyku, Brazylii, Argentyny, Indii, , Chin, Indonezji, Bangladeszu,  Wietnamu i innych.  Łącznie ponad 100 osób z 23 krajów świata.

Fundacja Michaela Bloomberga od lat wspiera inicjatywy antytytoniowe na całym świecie, w tym także w Polsce, finansując projekty, dostarczając ekspertyz, prowadząc badania międzynarodowe, szkoląc ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego. Michael Bloomberg to jeden z najbogatszych ludzi na świecie, burmistrz Nowego Jorku, metropolii zamieszkałej przez ponad 10 mln ludzi, ale jednocześnie jeden z największych filantropów.

Celem dwutygodniowego szkolenia był rozwój umiejętności niezbędnych do prowadzenia efektywnych działań antytytoniowych w poszczególnych krajach. Udział umożliwił wymianę doświadczeń z ludźmi równie mocno zaangażowanymi w działania zmierzające do ochrony zdrowia, zebranie materiałów, uzyskanie porad od specjalistów oraz promocję Polski. Obowiązujący od listopada 2010 roku zakazu palenia w miejscach publicznych przybliżył Polskę do światowych standardów. Przed nami jest jednak jeszcze wiele do zrobienia.

Pobyt w Baltimore z pewnością wpłynie na szersze spojrzenie na problem tytoniu w Polsce, na świecie. Możliwość zaobserwowania przykładów i porozmawiania z przedstawicielami innych państw pozwoliła na wyciągnięcie wniosków, które postaramy się przełożyć na jeszcze skuteczniejszą walkę o Polskę bez dymu” – komentuje Sabina Bryś, przedstawicielka MANKO podczas międzynarodowego szkolenia Global Tobacco Control Leadership Program.

 

Comments are closed.