Tryb SkypeMe!
 
Opublikowany

Stowarzyszenie MANKO już 25 lutego jako jedyny reprezentant z Polski weźmie udział w spotkaniu organizacji pozarządowych w Brukseli oraz w posiedzeniu dot. Dyrektywy Tytoniowej w Parlamencie Europejskim.

 .

W spotkaniu „Health NGO Advocacy” wezmą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych z całej Europy. My, jako najbardziej aktywna organizacja działająca w obszarze tobacco control i współzałożyciel Partnerstwa „Polska Bez Dymu” reprezentować będziemy Polskę.  .

Celem spotkania jest zbudowanie spójnej strategii i koalicji organizacji pozarządowych z całej Europy, które będą działać wspólnie na rzecz wdrożenia projektu Dyrektywy Tytoniowej, w tym m.in. zakazu stosowania dodatków smakowych oraz zapachowych do wyrobów tytoniowych, zakazu produkcji tzw. slimów oraz wprowadzenia obowiązkowych ostrzeżeń obrazkowych na paczkach papierosów.

 .

.

„To dla nas ogromne wyróżnienie, że możemy reprezentować Polskę na tak ważnym spotkaniu. Niestety stanowisko polskiego Rządu w sprawie Dyrektywy jest kompromitujące. Mam nadzieję, że w Brukseli uda nam się wypracować wspólną strategię działań i wpłynąć na dalsze losy Dyrektywy.” – komentuje Dominika Kawalec, która jako jedyna reprezentować będzie Polskę podczas spotkania w Brukseli.

.

 .

Dostaliśmy również zaproszenie do udziału w posiedzeniu dot. „Tobacco Products”, organizowanym przez Komitet Europejski w Parlamencie Europejskim.

 .

Podczas posiedzenia wystąpią m.in.:

  • Mr James Reilly, Irlandzki Minister for Health
  • Mr Tonio Borg, Komisarz  UE ds. Zdrowia
  • Ms Florence Berteletti Kemp Director, Smoke Free Partnership
  • Luk Joossens Advocacy Officer, Association of European Cancer Leagues (ECL)
  • Dr David Hammond, professor w School of Public Health & Health Systems at the University of Waterloo – Canada.

 .

Po powrocie z Brukseli podzielimy się wynikami spotkania!

 

Comments are closed.